Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

YOGA TRANS DANS

YOGA TRANS DANS

Yoga ve dans bir nehrin iki kolu gibi, aynı kaynaktan doğuyor.

SEN!

Bedenin eşsiz ifade biçimini yeniden ortaya çıkarmak; sınırlarımızı keşfetmek ve genişletmek; yaratıcı enerjinin rahatça akabilmesi için Yoga Trance Dance önyargılardan uzak meditatif bir laboratuvar alanı sunuyor.

Çalışma, prana yoga ile başlayan; müzik ve beş elementin rehberliği ile serbest harekete doğru uzanan bir yolculuk. Nefes hareketin lokomotifi ve topluluk halinde bağımsız bireyler olarak özgürce dans etmek çalışmanın önemli unsurlarından biri.

Sen de dene, dans etmek işe yarıyor.

Yoga Trance DanceTM dünyaca ünlü yoga eğitmeni Shiva Rea tarafından yoga ile farklı kültürlerin dans ve hareket ritüelleri incelenerek geliştirildi. 1994 yılından beri tüm dünyada yoga eğitimleri ve çeşitli festivallerde binlerce insan tarafından uygulanıyor.

ÖZGECAN TAPA KİMDİR?

Çocukken evin oturma odasında dans etmeye başladım. Sonraki yıllarda klasik bale, jazz ve modern dans eğitimi aldım ve 14 senedir profesyonel olarak dans ediyorum. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde ve Çin, İtalya, Hindistan, Sırbistan, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Nijerya gibi ülkelerde gösteriler yaptım.
Yoga pratiğine İstanbul’da 2007 yılında başladım. Vinyasa yoga, çağdaş dans teknikleri ve hareket meditasyonları eğitimlerime ve dans alanında üretmeye devam ediyorum.
Yoga Trans DansTM ve çeşitli somatik farkındalık metotları ile zenginleşen serüvenimi, insan bedeninden büyülenerek sürdürüyorum.
Dansçılar, aktörler ve sahne sanatları alanında çalışanlar için yoga kursları ve Türkiye’nin çeşitli illerinde yoga ve dans atölyeleri düzenliyorum.

Sirk sanatları ve aromaterapiye meraklıyım bir de break dans hayranıyım. Seyahat etmek, yeni şeyler öğrenmek bir de özgürce dans etmeyi seviyorum. İstanbul ve Los Angeles arasında seyyar yaşıyor, öğreniyor ve paylaşıyorum.

Yer: Stüdyo İZ
Mutlukent Mah. Beyköy Sitesi No:48 ANKARA

İletişim ve detaylı bilgi için:
E-mail: [email protected]
GSM: 555 268 24 56

Kas 27 2016

Ayrıntılar

Tarih: 27 Kasım 2016
Saat: 13:00 - 15:40
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Stüdyo İz

Mutlukent Mahallesi 1920. Cadde Beyköy Sitesi No:48,
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

0555 268 24 56

Organizatör

Yoga İz