Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Yılbaşı Hediye Alternatifi Atölyesi ve Çerçöp Çorba / Christmas Gift Workshop & CerCop Soup

-ENG BELOW-

Bu yılbaşında da sevdiklerinize hangi hediyeyi nereden alacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Paylaşım ruhuyla, takassız ve parasız, Atölye’den ihtiyacınız olanı kendinize hediye edin ve de sevdiklerinize hediyeler beğenin. Evinizde bekleyen ve kullanmadığınız ama atmaya da gönlünüzün el vermediği her şeyi toplayın getirin bu Pazar! Kışlık kazaklarınız, size hediye edilmiş ama ihtiyacınız olmayan mumluklar, aksesuarlar, takılar, camı kırık diye kullanamadığınız çerçeveler, sevip başkasının da okumasını istediğiniz kitaplar… Sizin getirdikleriniz başkalarının yılbaşı hediyeleri olsun. Paylaşım ruhunu yok eden AVM’ler sizin ihtiyaçlarınız ve sevdiklerinizin hediyeleri için dolmasın.

Hazırlayacağınız kartları, renkli zarfları, kopmuş boncuklarınızı da getirin, belki güzel hediyelerinizin paketlerini de birlikte hazırlarız!

Etkinlik devam ederken bir yandan da yine israftan kurtardığımız malzemelerle kazanımızı kaynatmaya devam edeceğiz! Bir şey getirmeseniz/almak istemeseniz bile gelin hep beraber sömürüsüz çerçöp çorbasını pişirelim ve paylaşalım!
_______________
Alternative Christmas Gift Workshop&Cercöp Food
Are you still thinking about your Christmas gift for your beloved ones? Don’t you have any idea in your mind to give a gift without going to shopping mall? To change this consuming habit, we are organizing a workshop, where you can share your stuff with other people in order to prepare them as gifts for yourself and your beloved ones. If you have any stuff such as accessorises, clothes, picture frames, books; which are in good condition but not your taste anymore, let’s bring them as a gift for others.
To Wrap our gifts and make them more attractive, we need any small gift cards, envelopes and beads. If you have any stuff like these ones, it will be a pleasure for us to use them while preparing the gifts.
While we’re sharing the gifts and making them more creative , the çerçöp food will be cooking.
Even if you do not have any stuff to share, you’re always welcome to eat the freegan food and share your ideas!

Ara 25 2016

Ayrıntılar

Tarih: 25 Aralık 2016
Saat: 12:30 - 16:30
Etkinlik Kategoriler: , , , , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Organizatör

Haymatlos Mekan