Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

What ıs the Meanıngless of Thıs? | Mıke Berg // Sergi

MIKE BERG
Bunun Anlamsızlığı Nedir?
02.03.2018 – 02.04.2018
açılış: 02.03.2018, cuma 18:00

Sanatçı Mike Berg’in 40 yılı aşan sanat hayatının son döneminde ürettiği eserler; 02.03.-02.04.2018 tarihleri arasında “Bunun Anlamsızlığı Nedir?” başlıklı sergi ile Ankaralı sanat severlerle buluşuyor. Amerikalı sanatçının soyut kompozisyonları guaj desenler, metal heykeller ve kilimler üzerinden yerini buluyor.

Sanatçı “Bunun Anlamsızlığı Nedir?” sergisinde üretimlerinin izleyicide yarattığı bilinmezlik hissini soyut bir geometri üzerinden anlatır. Berg, tasarım, ritim renk ve yüzeyin somut gerçekliğini gözler önüne sererken üretimlerinin yoruma açık kısımlarının muğlaklığına dikkat çeker. Philip Roth’un bir romanında geçen “Sizi bir şeye yönlendiren gözler, onunla ilgili hiçbir şey söylemeyerek daha açık bir şey söyleyemez.” sözü sanatçının sanatsal tavrını ortaya koyar.

Berg’in geometriyi farklı araçlarla yeniden yorumlayışı çizgilerin katman kazanarak mimari formlara referanslar vermesine aracı olurken, kimi zaman da kağıt üzerinde beliren bir fırça darbesi metal bir heykele dönüşür ve sanatçının jestle soyutlama yöntemini bir tavır olarak karşımıza çıkartır. Limitli seriler halinde üretim yapan Berg, eserlerini farklı materyal ve tekniklerle üretirken kendi minimal çizgisini korur ve eserin son halinden çok sürece önem verir. Çoğunlukla kontrast iki olguyu soyut form ve geometri üzerinden betimleyen sanatçı, doğu ve batı, eski ve yeni, sanat tarihi ve modern sanatı bir araya getiren dokunuşlar yapar.

Soyut geometrisi, kullandığı minimal çizgi ve renkleriyle, Türk kültürünün önemli bir mirası olan dokuma kilimleri bir araya getireceği “Bunun Anlamsızlığı Nedir?” sergisinde aynı zamanda sanatçının desenleri ve metal heykelleri de izlenebilecek. Tesadüf ile tekrarı estetik biçime aktaran, Mike Berg’in soyut geometriyi farklı medyumlar ve materyaller üzerinden izleyiciyle buluşturacağı sergi 02.03. – 02.04.2018 tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da izlenebilir.

//

MIKE BERG
What Is The Meaningless of This?
02.03.2018 – 02.04.2018
opening: 02.03.2018, friday 18:00

Throught his 40 years life on artistic production of Mike Berg’s latest works meet the art lovers of Ankara with the exhibition titled “What is the Meaningless of This?” between the dates of 02.03.-02.04.2018. American artist’s abstract compositions mesh with gouache drawings, metal sculptures and hand-wowev rugs (kilims.)

The artist depicts the sense of obscurity that his work induce at the viewer through an abstract geometry at the “What Is The Meaningless of This?” exhibition. While revealing the tangible reality of design, rythm, color and surface, he draws the attention to ambiguious lines of his works that are open to interpretation. The
quote from Philip Roth novel, “Eyes that drew you in and in that told you nothing, yet told you nothing so eloquently.” expresses the artistic attitude of the artist.

Berg’s reinterpretation of geometry with different mediums is allowing the lines to gain layers and bring the architectural forms into forth, sometimes a brush stroke on paper becomes a metal sculpture and put the artist’s gestural abstraction as his artistic attitude. Producing in limited series, Berg maintains his minimalistic line as he creates his works from different materials and techniques and he gives more importance to the process rather than the finished state of the work. Principally defining two contrast notions through abstract forms and geometry, the artist bring together the east and the west, the old and the new, art history and modern art with his delicate touches.

The exhibition “What is the Meaningless of This?” where artist’s abstract geometry, minimal style and colouring combine on the hand-woven rugs that are a significant to Turkish cultural heritage will also involve artist’s drawings and metal sculptures. The exhibition where Mike Berg will present abstract geometry through different mediums and materials, his translation of coincidence and repetition into an asthetic form will be on display at Gallery Siyah Beyaz between the dates 02.03. – 02.04.2018.

For more info;

Galeri Siyah Beyaz
Kavaklıdere sokak 3/1-2 Şili Meydanı Ankara
t. 0312 467 7234
www.galerisiyahbeyaz.com
[email protected]

Mar 02 2018

Ayrıntılar

Başlangıç: 2 Mart @ 18:00
Bitiş: 2 Nisan @ 20:00
Etkinlik Kategoriler: ,

Yer:

Galeri Siyah Beyaz

Kavaklıdere Sokak No: 3/1-2 Kavaklıdere
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 467 72 34

Mekanın İnternet Sitesi