Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Therapy with : Fur Coat & Wolfson // DJ Performans

FUR COAT
http://soundcloud.com/furcoatmusic
https://www.facebook.com/FurCoatMusic/

Venezuela kökenli ikili Fur Coat’un hikayesi salsa ve soul icin birlesmis bir elektronik müzik aşkı diyebiliriz. Bu birleşim; karanlık, derin duyguların ve akıcı ritimlerin beraber zihni ele geçirip bedene yayılmasını sağlar. 2004 yılında müzik aşkıyla bir araya gelen Sergio Munoz ve Israel Sunshine, kendilerini müzik endüstrisinin tepesine başlayacak duo’yu kurmuş oldular. İşte Fur Coat’un hikayesi böyle başladı..

2010 yılında Crosstown Rebels’ın sahibi olan Damian Lazarus Fur Coat’u keşfetti ve ikilinin başarılı çıkış EPsi ‘’Space Ballad’’ı yayınladı. Bu çıkış 2012 yılında Cari Golden’ın vokalleriyle çıkardıkları ‘You and I’ ile devam etti ve Fur Coat ismi dünya çapında herkesin diline dolanmaya başladı. Hız kesmeden çalışmalarına devam edip yine 2012’de Culprit, Get Physical ve My Favorite Robot gibi çok başarılı labelların etiketiyle remixler yayınlayıp Warehouse Project, DC-10, Verboten gibi yüzlerce önemli etkinlikte sahne aldılar. 2012’de son olarak tekrar Crosstown Rebels’tan ilk albumleri ‘Mind Over Matter’ı yayınladılar. 2013’e arkalarında mükemmel bir yıl bırakarak giren ikili yeni yılla birlikte yükselmeye devam etti.

Başarılı bir albümden sonra yükselmeye devam etmek zordur, fakat Fur Coat bu zorlu yolu kolaylıkla atlattı. Çok geçmeden ikili Timo Maas ve Robert Owens gibi efsanelere reworkler yapmak için çağırıldı. 2014ün Nisan ayında ise Jamie Jones ve Lee Foss’un labelı Hot Creations etiketiyle ‘There’s No Time’ EPlerini yayınladılar. Başarılı kariyerlerini Ellen Allien’ın efsanevi plak şirketi Berlin menşei’li Bpitch Control’den çıkardıkları ‘The Right Move EP’ ile devam ettiren ikili hala hızını alamamıştı. Son olarak 2014’ün eylül ayında çıkış yaptıkları label olan Crosstown Rebels’tan, bütün dünyada en büyük isimler tarafından çalınan ‘U Turn EP’yi çıkardılar.

WOLFSON (Wold Records,Nor)
www.wolfson-music.com
https://soundcloud.com/wolfson-music

Norveç’te plak yapımcısı bir babanın oğlu olan WOLFSON, müziğin içinde ve kelimenin tam anlamıyla plakların üzerinde büyüdü. Çok fazla müzik dalından ilham aldığı için 13 yaşında bulduğu ilk plak çalarları ve mixeri eline geçirip turntablism’e, hip-hop ve breakbeat’e merak saldı. DJ ekipmanlarını taşıyabildiği her yere götüren WOLFSON katılabildiği her partide çalan, scratch atan, yatma vakti çoktan geçmiş bir çocuk oldu.

Üniversite yıllarında canlı müzik grupları ve electronik müzik sanatçıları ile beraber yaptığı çalışmalar sonucunda prodüksiyona merakı başladı. Bu merakını dj setlerine de taşıyarak vokal ve enstrümanları performansıyla birleştirdi ve aynı yıllarda gece klüplerindeki ilk sürekli işlerine başladı. Biri diğerini takip etti ve WOLFSON kendi geceleri, parti serileri , radyo programı ve plak sirketi Wold Records’a sahip oldu.

Twitter Link: https://twitter.com/WolfsonMusic
Instagram Link: http://instagram.com/wolfsonmusic
Youtube Link: https://www.youtube.com/user/gokhanbozkurt

Şub 11 2017

Ayrıntılar

Tarih: 11 Şubat 2017
Saat: 22:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Pixel

Tunus Cad. No: 66 Kavaklıdere Ankara

+ Google Haritalar

Organizatör

Pixel