Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Tanzer Arığ | Bir Varmış Bir Yokmuş // Sergi

Ankara’nın güncel sanat mekânı olan Arte Sanat Galerisi sezonu Tanzer Arığ’ın “Bir varmış Bir Yokmuş” isimli kişisel sergisi ile açıyor. 13 Aralık 2016 Salı Günü Saat 18.00’da gerçekleştirilecek olan açılışımızda tüm sanatseverleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

BİR VARMIŞ/BİR YOKMUŞ
“Bir varmış, bir yokmuş”un masalsı söylemi zamansal bir göndermede bulunurken, aynı zamanda belleğe, düşlere, korunmuş anılara kadar uzanan farklı sorgulamaları da içerir. Serginin ana omurgasını oluşturan “ev” de içerisinde düşlemden anılara, belleğe kadar uzanan birçok kavramın buluşma noktasıdır.
Gaston Bachelard’ın da belirttiği gibi ev “hem beden, hem de ruhtur” . Geçmiş ve bugün arasında kurduğu bağ ile içerisinde yaşamın sürdürüldüğü bir örtü olmanın ötesinde, belleğe uzanan, neyin gerçek olup olmadığını sorgulamamıza neden olan metafiziksel bir yapıdır.

//

Arte Art Gallery which is the contemporary art venue of Ankara opens the season with Tanzer Arığ’s solo exhibition entitled “Once Upon a Time”. We are pleased to see all art lovers among us at our opening on Tuesday, December 13, 2016 at 18.00.

ONCE UPON A TIME
As the epic discourse of “once upon a time” involves a temporal reference, at the same time it contains different queries which extend to memories preserved in the mind as well as dreams. The ‘domain’ which comprises the backbone of the exhibition is the convergence of many concepts ranging from fantasy to remembrance and memory.
As pointed out by Gaston Bachelard the domain is “both the body as well as the soul” . Beyond being a cover under which life is sustained with a link between the past and the present, it is a metaphysical structure which extends to the memory and is the reason why we query what is real.

Ara 13 2016

Ayrıntılar

Başlangıç: 13 Aralık 2016 @ 18:00
Bitiş: 7 Ocak 2017 @ 18:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Arte Sanat

1920. Cadde Mutlukent Mahallesi No: 59
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 241 04 44

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Arte Sanat
Telefon: +90 312 241 04 44
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi