Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Panik Yok, Her Şey Yolunda! | Mustafa Duymaz // Sergi

Arte Sanat 2017-2018 sezon açılışını 10 Ekim’de Mustafa Duymaz’ın kişisel sergisi “Panik Yok, Her Şey Yolunda” ile yapıyor.

Kamusal alanların yok edilerek özelleştirilmesi, paylaşılması ve yaşam alanlarının daraltılması; kentte yaşayan bireyde farklı izler bıraktığı/bırakacağı gerçeğiyle yüzleşmekteyiz. Kentin vazgeçilmez bir yanı olduğu gerçeğinden hareketle birey, barınma, beslenme ve ulaşım gibi yaşamını sürdürme mücadelesi ile zamanla yarışır durumdadır. Her geçen gün büyüyen mekânlarda; birlikte huzur içerisinde yaşamak adına farklı kültür ve ekonomik güce sahip bireyler ne kadar özgür ve mutlu olabilirler? Hızlı tüketime yönlendirme, özendirme politikası güdülerek görsel ve işitsel reklamlar ile tüketim hastalığı yaratılarak istek ve ihtiyaçların bitmediği bir uçurumun eşiğinde her şey ne kadar yolunda olabilir?
Her alanda kullanılan, duymak istenilen, umut veren “Panik Yok, Her Şey Yolunda!” ifadesi; ironisi ile gerçekleşmeyen/gerçekleşmeyecek olan vaatlerin, bireyin yaşamında beliren umutla umutsuzluk arasındaki yanılsamanın tesellisidir. Soylulaştırılarak yersiz yurtsuz bırakılan birey, ruhsal bir çöküntü ve yaşam zorluklarıyla ‘sanal oyun’ alanlarını aratmayan kentin yeni formuna uyum sağlama zorunluluğuyla karşı karşıyadır. Anılarını, geçmişini ve kültürünü kentin hızlı değişim sürecine feda etmektedir. Seçimleri, geleceğini planlaması ve her şeyden önce zorunlu yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilmesi kentin esareti altında gerçekleşmektedir.

Eki 10 2017

Ayrıntılar

Başlangıç: 10 Ekim 2017 @ 18:00
Bitiş: 4 Kasım 2017 @ 18:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Arte Sanat

1920. Cadde Mutlukent Mahallesi No: 59
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 241 04 44

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Arte Sanat
Telefon: +90 312 241 04 44
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi