Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

‘Nazım & Brecht’ Buluşması Sema Mortiz Konseri

Nazım Hikmet ile Bertolt Brecht’in aşk ve özgürlük şiirleri,  Sema Moritz’in sesinde aşka, tutkuya, özgürlük şarkılarına dönüşüyor.
Birbirinden çok farklı kültürlere ve türlere ait şarkılar söyleyen, yaptığı her projede müziği, şiir, tiyatro, edebiyat, sinema gibi sanatın farklı dallarıyla buluşturan Sema, sahnede Nazım ile Brecht’i buluşturuyor. Sanatçı, Brecht’in ve Nazım’ın şarkılaştırılmış şiirlerinin kendisine has özgün bir yorumunun yanı sıra her iki yazarın da günümüzün güncel sorunlarına hala bu kadar yakın olmalarını bir kez daha vurgulamak istiyor. Sema, Brecht’in ve Nazım’ın şarkılarını sadece müzikal olarak yorumlamanın ötesinde görsel olarak da seyirciye aktarıyor. Gösteri süresince sahne arkasında gerili teli Erkal Yavi tarafından tasarlanan figürlerle donatarak ve ışıklandırarak sürekli değişen bir mekân yaratıyor. Piyano ve çello eşliğinde gerçekleştirilecek olan Nazım ile Brecht buluşması, 15 Ocak 2017 tarihinde saat 15.00’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde.

Etkinlik ücretsizdir.
Koltuklar numaralı olup, yer fişlerinizi 09 Ocak 2017 Pazartesi gününden itibaren Çağdaş Sanatlar Merkezi’nden edinebilirsiniz.

İletişim: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM)
Kennedy Cad. No:4, Kavaklıdere
Telefon: 0312 468 21 05

Oca 15 2017

Ayrıntılar

Tarih: 15 Ocak 2017
Saat: 15:00 - 17:00
Etkinlik Kategoriler: , , ,

Yer:

Çağdaş Sanatlar Merkezi

Kennedy Caddesi No:4
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

(0312) 468 2105

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Çankaya Belediyesi
Telefon: 444 0 601
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi