Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Men With A Plan & Azevzir // DJ Performans

12 Ocak Cuma : Tutan // demirabi

dinamo.fm, godet, minimuzikhol gibi oluşumların beyinlerinden ,underground sahnemizin en tecrübeli DJ’lerinden biri, renkli seçkileri ve pastoral setleri ile bilinen Dj Tutan resident dj’imiz demirabi ile birlikte cuma gecesine dans vadediyor.

https://soundcloud.com/dj-tutan
https://soundcloud.com/d3mir

13 Ocak Cumartesi: Men With A Plan // Azevzir

2006 yılında kurulan Can Çakmakçı ve İlker Çiftçi’nin projesi Men With A Plan; lokal dans sahnesinin oldukça iyi bildigi ve bir o kadar da yabancı sahnede de kendinden bahsettiren uzun soluklu bir elektronica ikilisi. Partapart Records`ın da kurucularından olan ikili, Techno ve Krautrock esintilerini birleştirdikleri ritimler ile melodramatik synth-rock melodilerini kendi tarzlarında harmanladıkları ilk albümleri, “Batteries Not Included”ı 2011’de yayınladı. 2012 Mayıs’ta çıkardıkları “Singles & Remixes”EP’leri ise ilk albümlerindeki sıra dışı ve derin soundlarının hipnotik etkisinin bir tesadüf olmadığını ortaya koydu. Bu donem içinde kayıtlarına yer verdikleri canlı performansları ve klüp sahnelerinin tozunu attıran DJ Setleri ile gecelerde sıkça yer alan ikili, yerli ve yabancı sahneden isimlere yaptıkları remixlerden sonra Mart 2015’te ise asidik dokuların balearik ritimlerle harmanlandığı atmosferiyle, günümüzün konsantre ve perküsyon odaklı techno ile geçmiş günlerin epik melodilerini bir araya getiren ”This Is What You Want, This Is What You Get” Partapart Records’dan yanınladılar. Bu EP ile daha çok dans kayıtlarına doğru kayan MWAP 2017 yılında da “Half Day” isimli EPlerini LOPAZZ ve Be Morais remixleri ile beraber Aequivalenz’den yayınladı. 2017’nin sonlarına doğru son dört senelik kayıtlarına yer verdikleri ve bir nevi git gide technoya evrilen soundlarına bir odak niteliği taşıyan “Old Tapes” EPsini yayınladilar. Bugüne dek piyasaya sürdükleri başarılı remixlerin yanısıra, MWAP etkileyici canlı ve DJ set performanslarıyla hem yurt icinde hem de yurt dışında öne çıkan mekanlar ve birçok önemli festivalde sahne aldı.

2018 yılında yeni kayıtları üzerinde çalışan ikilinin canlı performansları, çoğunlukla yayınlanmamış şarkılarına yer verdikleri bilgisayarsız, doğaçlama ve seyirci ile etkileşimlerine güvendikleri, analog synthesizerlar, drum machinelerden ve bolca analog efektlerle kurulu ilginç ve bir o kadar yüksek enerjili performanslara odaklanırken DJ Setleri de kendi sıra dışı soundlarını yansıtan ve titizlikle ayrılmış seçkilerinden oluşan hipnotik ve yüksek enerjili soundlarını tüm geceye yaydıkları farklı bir deneyim.

https://soundcloud.com/menwithaplan

Oca 13 2018

Ayrıntılar

Tarih: 13 Ocak
Saat: 23:30
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Pixel

Tunus Cad. No: 66 Kavaklıdere Ankara

+ Google Haritalar

Organizatör

Pixel