Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Kültür Endüstrisinde Yaratıcı “Ötekilik” Paneli // KuirFest

Kültür Endüstrisi uzun zamandır olmadığı kadar çalkalanıyor. Dünya ve Türkiye’de yaşanan muhafazakarlaşma, kutuplaşma, şiddet ortamı ve neoliberalizm gemisinde ilk kurtarılacak olanların büyük şirketler oluşu ve insan haklarının ve bireysel hakların gasp edilmesinin sinema alanındaki yansımaları üzerine konuşacağımız bu panelde sadece eleştirel bir bakış değil “halihazırda eyleyen bir yaratıcı ötekilik” imkanından bahsedeceğiz. Emek Sineması Mücadelesi ve gelinen noktayı Fırat Yücel’den dinleyeceğiz. Yücel, sadece mücadelenin aktivist ayağıyla değil aynı zamanda kolektif olarak ürettikleri Özgürleşen Seyirci: Emek Sineması Mücadelesi (2016) filminin ve Türkiye’deki film dağıtım ağlarındaki tekelleşmenin ürkütücü boyutlarını sergileyen Kapalı Gişe: Türkiye’de Tekelleşen Film Dağıtımı (2016) filmine de katkıda bulundu.

Panel’de yer alan sinemacı Ali Kemal Çınar da Bakur (2014) ile alevlenen sansür tartışmalarından ve devam eden çatışma ikliminde Kürt sinemacıların nasıl ve ne boyutta etkilendiklerini anlatacak.

Pembe Hayat KuirFest ise alternatif fon kaynakları ve sürekli değişen politik konjonktürde festivalin 6 yıldır varlığını nasıl sürdürdüğüne dair deneyimlerini paylaşacak.

Panel, 15 Ocak Pazar, 16:30’da HaymatlosMekan’da gerçekleştirilecek.

Oca 15 2017

Ayrıntılar

Tarih: 15 Ocak 2017
Saat: 16:30 - 17:30
Etkinlik Kategoriler: , , , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Organizatör

Pembe Hayat
Telefon: +90 312 433 8517
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi