Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Kız Çocukların Geleceği İçin Alternatif Adımlar // Söyleşi

11 Ekim Çarşamba saat 17.00’de Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapacağımız “Kız Çocukların Geleceği için Alternatif Adımlar” başlıklı söyleşiyle, kız çocukların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin desteklenmesine dikkat çekmek için toplanıyoruz.

Birleşmiş Milletler 2012 yılından beri 11 Ekim’i dünya genelinde kız ve oğlanlar arasında süregelen ayrımcılığı önlemek amacıyla “Dünya Kız Çocuklar Günü” olarak benimsiyor. Kız çocuklara yönelik ayrımcılığın belirgin biçimde görüldüğü eğitim, eşitlik, beslenme, yasal haklar, sağlık, şiddet gibi alanlarda ilgili kurumlar ve sivil toplum örgütleri bu güne özel kampanya ve etkinliklerle kız çocuklara dair farkındalık yaratıyor.

Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kolektifi, ilkinden beri 11 Ekimlerde panel, konferans, film gösterimi gibi çeşitli etkinlikler düzenliyor; bu yıl da 11 Ekim programında kız çocukların insan haklarına dikkat çekmek üzere bir söyleşi yer alıyor.

Söyleşiye,
-Hatice Kapusuz “Çocuk kitaplarında toplumsal cinsiyeti alaşağı etmek” başlığıyla,
-Irmak Ayoğlu ise “Başka bir okul mümkün” başlıklı konuşmasıyla katılacak.
*Kolaylaştırıcı: Selen Doğan

Söyleşide bunun yanı sıra mülteci, engelli, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, çevre gibi daha pek çok disiplinden sivil toplum örgütleri ve bağımsız aktivistler katılacak. Katılımcılar, uzmanlıkları ve tanıklıkları doğrultusunda kız çocukların insan haklarını bu alanlarla ilişkisi üzerinden tartışacak.

Çağdaş Sanatlar Merkezi – Gülten Akın Salonu

Bilgi için: 03124270020

Eki 11 2017

Ayrıntılar

Tarih: 11 Ekim 2017
Saat: 17:00
Ücret: Ücretsiz
Etkinlik Kategoriler: , , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Çağdaş Sanatlar Merkezi Gülten Akın Salonu

Kennedy Caddesi No:4
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

(0312) 468 2105

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Kadınların Postası
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi