Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Katmanları Açmak -Unfold // Sergi

Videoist’in Ankarada bulunan sanat mekanı Arte’de gerçekleştireceği sergisi “Katmanları Açmak / Unfold” başlığını taşıyor. Sergi 4 Nisan-6 mayıs 2017 Tarihleri arasında sanatseverlere açık olacak.

Sergi videonun arkaplanını temsil eden elektriksiz mecra ile birlikte videonun kavramsal ve dökümana dayalı dilsel yönüne odaklanıyor.

Video Sanatı üreten sanatçıların yapıtlarının gelişiminin bir haritasını çıkarmak için videonun fişe takılmadan önceki süreci ile fişe takıldıktan sonrasını birlikte sergilecek olan sergi, bu bilginin tanıkları olarak çizimleri, metinleri ve objeleri, kısacası filmin oluşum aşamasındaki her materyali serginin ana malzemesi haline getiriyor.

Videoist bu güne kadar kendinden organize bir sanat kolektifi olarak kuratöryel sistemin içinde çatlaklar yaratan bir tutum sergiledi. Yaptığı etkinliklerde, çağdaş sanat kurumlarının oluşturduğu dizgeleri geriye sarıp sanatçı merkezli olarak yeniden okumayı denedi ve Video sanatı aracılığı ile video özelinde çağdaş sanatın arka planı ve katmanlarını ortaya çıkarmaya çalıştı. Videoist bu sergide Gülsün Karamustafa, Guy Ben-Ner, Benjamin Stumpf-Antje Feger, Khaled Hafez, Hera Büyüktaşçıyan, Nancy Atakan, Yeni Anıt, Hülya Özdemir, TUNCA, Ferhat Özgür, İrem Tok, Yıldız Doyran, Serdar Yılmaz, İnsel İnal, Kaya Hacaloğlu gibi sanatçıları biraraya getirmenin yanı sıra yazınsal deneyime sahip iki isim olan, Fırat Arapoğlu ve Barış Acar’ı projeye dahil ederek küratöryel sistem öncesi sergi kolektivitesinin de altını çizmektedir.

Adres: Mutlukent Mah. Hekimköy Sit. 1920. Cad. No: 59 Çayyolu / Ankara / Türkiye

Tel:0312 241 04 44
[email protected]
www.artesanat.org

Nis 04 2017

Ayrıntılar

Başlangıç: 4 Nisan 2017 @ 18:00
Bitiş: 6 Mayıs 2017 @ 18:00
Etkinlik Kategoriler:
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Arte Sanat

1920. Cadde Mutlukent Mahallesi No: 59
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 241 04 44

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Arte Sanat
Telefon: +90 312 241 04 44
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi