Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Jazz Day | Aydın Kahya Quartet ve Hacettepe Senfoni Orkestrası // Konser

Hacettepe Üniversitesi 50 yaşında! Müzik dolu 50. yıl kutlamalarımıza bir jazz gecesiyle devam ediyoruz.

Amerika’da doğup oradan da tüm dünyaya yayılan bu muhteşem müzik türünün büyüleyici sesine hep birlikte kulak vermeye var mısınız?

12 Mayıs Cuma günü Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’nde sahnede bu kez Aydın Kahya Quartet ve Hacettepe Senfoni Orkestrası olacak.

**Etkinlik Ücretsizdir.

Aydın Kahya

1974 Ankara doğumludur. İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı piyano bölümüne girmiştir. İki yıl sonra trombon bölümüne geçip, iki kere sınıf atlayarak üstün başarı ile mezun olmuştur. Prof. İlhan Baran ile caz kompozisyon, Afro-Amerikan caz vokalist Keisha Brown ile caz ve motown vokal teknikleri çalışmıştır. Önemli müzisyenler ile performans ve konserler yapmıştır; Aydın Esen, Atilla Şereftuğ, Aşkın Arsunan, Garo Mafyan, Süheyl Denizci, Tuna Ötenel, Kerem Görsev, Önder Focan, Slıde Hampton, Brıan Lynch, Bruce Barth, Doug Weıss, Huge Sıcotte, Tony Jones bunlardan birkaç tanesidir. 1999’da Önder Focan ile “Vocalısts” isimli “Blue Note” etiketiyle ilk Türkçe caz albümü, 2006’da Tony Jones ile “Istanbul Party” isimli R&B albümü, 2008’de Atilla Şereftuğ ile Aventıa Crooners isimli Czech Philharmonic orkestrasıyla senfonik caz albümü kaydetmiştir. Yurt içinde ve dışında senfoni ve Big Band orkestralarıyla, festival, radyo emisyonu, kayıt ve devlet konserleri yapmıştır. Halen H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat dalı, caz vokal bölümünde öğretim görevlisidir.

Hacettepe Senfoni Orkestrası

2002 Yılında Konservatuvar Müdürü Prof. Ali Doğan’ın teklifi ile kurulan ve Orkestra Şefi Erol Erdinç’in yönetiminde geniş bir kadro ile çalışmalarına başlayan Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası kısa süre içinde dinamik yorumlarıyla beğeni ve ilgi odağı olmuştur. Ülkemiz dışında; Fransa, Rusya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Almanya, Polonya, Macaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Yunanistan’da verdiği başarılı konserler ve geniş dönemlere yayılan repertuvarı ile yıllar içinde çıtasını yükselten HSO, davet edildiği çeşitli uluslararası festivallerde de bu başarısını sürdürmüştür. 2009 yılında düzenlenen 26. Ankara Müzik Festivali’nde verilen konserin canlı DVD kaydı ve 2014 yılında Çaykovski Moskova Devlet Konservatuvarı Büyük Salon’da yaptığı bir CD kaydı bulunan topluluk aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Ulusal Piyano Yarışması’nın final orkestrasıdır. Orkestra Şefi Burak Tüzün’ün 2015 yılında Genel Müzik Yönetmenliğine getirilmesi ile repertuvarında Türk bestecilerinin eserlerine, özellikle de Türk sanatçılarının yorumlarıyla geniş yer veren orkestra bu alandaki önemli bir boşluğu doldurmayı hedeflemektedir. Öğrencilere, Hacettepe Üniversitesi’nin bulunduğu yerleşkeler çevrelerine ve üniversitenin hizmet ettiği bireylere yönelik sosyal sorumluluk projeleri geliştiren topluluğu yöneten şefler ve eşlik ettiği solistler arasında İdil Biret, Ayhan Baran, Cristina Ortiz, Eliso Virsaladze, Aleksandr Rudin, Yevgeni Buçkov, Sergey Luganski, Özgür Aydın, Gülsin Onay, Server Ganiev, Rengim Gökmen, Aleksandr Markov, Marina Tarasova, Naci Özgüç, İbrahim Yazıcı sayılabilir.

İletişim:
0546 691 7989
0544 411 4858

Yayın ve iletişim organları:
facebook.com/hacetteperock
twitter.com/hu_rock
http://instagram.com/hurock.toplulugu
groups.google.com/group/hurock
[email protected]

May 12 2017

Ayrıntılar

Tarih: 12 Mayıs 2017
Saat: 19:30
Etkinlik Kategoriler:
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Organizatör

Hürock
Telefon: 0546 691 79 89
E-posta: