Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

İyi de Kadınlar Nerede? Bir Ankara turu…// Sunum

‘Alternatif Karşılaşmalar’, güncel sorun ve konulara eğilmek üzere yola çıkarak tiyatro, medya, kent, mekân ve görsel sanatlar bağlamında toplumsal cinsiyet eşitliğini ele alıyor.

Kadınlara yönelik şiddetin önlenmesinde mimarların rolü ne? Dolmuşta erkek egemenliğini nasıl önleriz? Parkta jimnastik mi, yok ben almayayım! İyi de bebeği nerede emzireceğiz? Kızılay neresi kardeş? Sosyete pazarında niye hiç ünlü yok?..

Gazeteci Selen Doğan, kadınsızlaştırılmış kentlerde toplumsal cinsiyete bakacağı turunu Ankara’dan başlatıyor; kamusal mekanların nasıl cinsiyetlendirildiğini ve kadınları nasıl dışladığını, yalnızca erkek akıl ve eylemle şekillenen mekanlarda kadınların gereksinimleri ve beklentilerinin nasıl görünmez hale getirildiğini sorguluyor; metrodan kreşe, otoparktan süpermarkete, üst geçitten kafelere kadar birçok mekanda kadınların izini arıyor… Selen Doğan, Ankaralıları bu heyecansız yolculuğun ayrımcı durakları hakkında söyleşmeye çağırıyor, fotoğraflar ve toplumsal cinsiyet gözlüğü eşliğinde!

Hazırlayan: Selen Doğan

*Etkinlik ücretsizdir, ancak katılım koltuk sayısıyla sınırlıdır.

*Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: https://alternatifkarsilasmalar.wordpress.com/

May 17 2017

Ayrıntılar

Tarih: 17 Mayıs 2017
Saat: 17:00
Etkinlik Kategoriler: , , , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Çağdaş Sanatlar Merkezi

Kennedy Caddesi No:4
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

(0312) 468 2105

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Alternatif Karşılaşmalar
Telefon: 0312 427 00 20
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi