Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Hedef 10.000 Genç Meşale // Kermes

Çağdaş Sanatlar Merkezi – Yaşar Kemal Konferans Salonu
25 – 26 ŞUBAT 2017 Saat: 10.00 -18.00

Yaşar Kemal Conference Hall
25- 26 February 2017
Time: 10.00 am- 6.00 pm

Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve ülkemiz eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği, toplam 38 okulu, üniversitesi, temsilcikleri, öğrenci yurtları, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

Derneğin, başarılı ancak maddi olanakları yeterli olmayan öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla gerek Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi gerekse Türk Eğitim Derneği’ne bağlı okullar tarafından çeşitli burslar verilmektedir.

Türk Eğitim Derneğinin burs sistemi çalışmalarına, dernek bünyesinde yer alan gönüllü çalışma komiteleri mesleki bilgi, beceri ve tecrübelerini tümüyle karşılıksız olarak özellikle burslu öğrencilerle ilgili çalışmalara aktararak katkı sağlar. Farklı alanlarda destek sağlayan komiteler, tamamen gönüllülük esasına göre çalışır. Komiteler düzenledikleri etkinliklerle burs sisteminin tanıtımına destek olmaktadır.

Bu amaçlarla; Türk Eğitim Derneği’nin ilk gönüllü kurulu olan ve 2001 tarihinde kurulan Gönüllüler kurulunca burslu öğrencilerimize kaynak sağlamak amacıyla 25-26 Şubat 2017 tarihinde Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde kermes düzenlenmiştir. Bu kermesten sağlanacak tüm gelir Türk Eğitim Derneği “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye III” kampanyasına aktarılacak ve tamamı burslu çocuklarımıza kullanılacaktır.
Kermeste; çeşitli konfeksiyon ürünleri, tasarım takılar, bujiteri ürünleri, el yapımı mefruşat ürünleri, doğal taş aksesuar ve malzemeleri, gümüş eşyalar, mutfak-banyo eşya ve aksesuarları, doğal taş ürünleri, çocuk eşyaları, resim-hobi malzemeleri, tahta el yapımı aksesuar ve eşyaları, parfümeri ürünleri, orijinal Hatay gıda mamulleri gibi farklı stantlar yer alacaktır.

Geleceğimize yön verecek öğrenciler yetiştirmek amacıyla tüm yurdunu seven hayırsever vatandaşlarımızı kermesimize bekliyoruz.

Şub 25 2017

Ayrıntılar

Başlangıç: 25 Şubat 2017 @ 10:00
Bitiş: 26 Şubat 2017 @ 18:00
Etkinlik Kategoriler: , , ,

Yer:

Çağdaş Sanatlar Merkezi

Kennedy Caddesi No:4
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

(0312) 468 2105

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Türk Eğitim Derneği
Telefon: (+90 312) 418 06 14
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi