Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Hector Buluşması | Sahne: Yüzyüzeyken Konuşuruz

Hector Buluşması (Sahne: Yüzyüzeyken Konuşuruz)

-Neo-Beat’in Yaza Giriş Buluşması-

Open your heart, we’re coming home!

Tarih: 17 Haziran 2017 Cumartesi
Mekan: 6:45 KK Ankara (Kavaklıdere Mahallesi, Tunus Cd. No:62)

Başlangıç saati: 20:00
20:00-21:00 Neo-Beat Ankara Forumu (Kokteyl)
21:00-21:30 6:45 (detaylar açıklanacak)
21:30-22:00 Pagan Ritüeli
22:00 Yüzyüzeyken Konuşuruz Konseri
00:45-03:00 After Party
03:00-06:00 Seğmenler Parkı Neo-Beat Ankara Buluşması

“Neo-Beat ilk kez 21 Mart 2013’te Kızılay’da (Ankara’nın hayal gücünü geliştirici atmosferinin etkisiyle) bir barın bodrum katında telaffuz edildi.” (Simülasyon Öyküleri-6:45 Yayın)

Daha önce Neo-Beat Ankara buluşmalarına gelenler bilir ki Neo-Beat’in Ankara buluşmalarının enerjisi hep çok yüksek olmuştur. İlk Hector Buluşması’nı 17 Ekim 2015’te Konur Sokak’ta gerçekleştiren Neo-Beat uzun bir aranın ardından, 17 Haziran’da yönünü tekrar gri şehre çeviriyor. Bu sefer sadece Ankara’dan değil, Türkiye’nin her yerinden katılım bekleniyor.

90’larda bir kuşağın özgürlük çığlığı olan 6:45’in de etkisiyle Kadıköy sokaklarının enerjisi gri şehrin sokaklarıyla buluşacak… Ve sahnede bu sefer, gri şehir üzerine hafızamızda yer etmiş şarkılar yazan Yüzyüzeyken Konuşuruz var!

“Simülasyon Öyküleri” Lansmanı

Etkinlik kapsamında, Neo-Beat’in 6:45 Yayın’dan çıkacak “Simülasyon Öyküleri” isimli kitabının tanıtımı da olacak ve kitapla ilgili video gösterimleri ve kısa bir lansman gerçekleştirilecek.

HECTOR EFSANESİ

detaylı bilgi için bkz. http://beatkusagi.com/hector-efsanesi/

Ortaya çıkışı büyük oranda 2008-2009 döneminde zirve noktasını yaşayan Ankara’daki underground kültürün birikimine dayanan Neo-Beat, 21 Mart 2013’te “Neo-Beat”in ilk kez telaffuz edilmesinin öncesinde birçok evreden geçmiştir.

Hacettepe, ODTÜ, Gazi,TOBB, Bilkent, Başkent ve Ankara Ünv.lerindeki sınır deneyime açık bazı öğrenci topluluklarının bir araya gelmesiyle ortak bir üretim alanı oluşturulmuş, sonrasında Kadıköy’deki Beat çevreleriyle gerçekleşen birleşme Neo-Beat’in teoride ve pratikte altyapısını meydana getirmiştir. Dolayısıyla Ankara’dan fazlasıyla etkilenen Neo-Beat’in literatüründe ODTÜ efsanelerinin özel bir yeri vardır. Çünkü birçok arkadaşımız doğrudan Hector efsanesinin ODTÜ’de yayılmasında sürecin içinde olmuştur.

2015 Zeytinli Fest’te, kamp bölgesindeki yüzlerce Neo-Beat’in birbirini bulmak için şifre olarak “Hector” diye bağırmaya başlamasından çok kısa süre sonra bu gelenek festivalin tamamına yayılmıştır. Efsaneyi bilen Ankara’da yaşayan öğrencilerden de katılım olmuş ve Hector efsanesi ODTÜ’yü, Neo-Beat’i aşarak festivaldeki bütün katılımcıları bir araya getiren bir özgürlük çığlığına dönüşmüştür. 2015 sonrasındaki bütün Neo-Beat etkinliklerinde bu gelenek devam ettirilmiş, birçok sefer bu şifre sayesinde otostopta, festivallerde, kamplarda ya da metropollerde birbirimizi bulmamız mümkün olmuştur.

Dolayısıyla festival döneminin hemen öncesinde, yazın ilk büyük buluşmasını Hector’a adıyoruz ve kelebek etkisini Neo-Beat’in evinde, Ankara’da, gri şehirde başlatıyoruz… Çünkü dünyanın neresinde olursak olalım bizim için Ankara’ya dönmek, eve dönmektir.

YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ

2011 yılının mayıs ayında kurulan Yüzyüzeyken Konuşuruz, başta sadece genç bir şarkı yazarının video kamerayla kaydedip yayımladığı şarkılarından oluşan bir projeydi. Sonrasında insanların yayınlanmış olan şarkılara yoğun ilgi göstermesi, projenin internette oldukça yüksek bir şekilde ses getirmesinin ardından Kaan Boşnak, grubun elektrik gitaristi Engin Sevik ile beraber güç birleştirme kararı aldı.

Yüzyüzeyken Konuşuruz, metropolün içinde sıkışmış; kayıp bir jenarasyon olma tehlikesinin eşiğinde büyümüş iki genç insanın anlattığı hikayelerden oluşan şehirli bir lirik müzik grubu… Yaptıkları müziği en genel bakışla indie-folk olarak isimlendiriyorlar. Gitar ve vokalde Kaan Boşnak, elektrik gitarda Engin Sevik, bas gitarda Burak Güngörmüş ve davulda Can Kalyoncu’dan oluşan kadrosuyla “Otoban Sıcağı” isimli ikinci albümlerini kaydeden Yüzyüzeyken Konuşuruz, konserlerine devam etmekte…

Grup, Neo-Beat’in ilk dönemlerinden itibaren, şarkılarıyla ve duruşuyla Neo-Beat literatüründe de önemli bir yere sahip ve Neo-Beat çevrelerince çok seviliyor. Grubun Neo-Beat’le ilk buluşması 2014 Zeytinli Fest’te gerçekleşmişti. Son festivalde ise grubun konseri Neo-Beat flamasıyla sonlandırması alanda büyük coşkuyla ve alkışlarla karşılanmıştı…Yüzyüzeyken Konuşuruz, 17 Haziran’da kapsamlı bir setlistle Ankara’da unutulmaz bir performansa imza atacak…

AFTER PARTY

Konserden sonra etkinlik bitmeyecek, 90’ların unutulmaz radyo programı Kaybedenler Kulübü’yle özdeşleşmiş şarkıların da çalınacağı, gecenin geç saatlerine dek sürecek After Party başlayacak. Emrah Serbes’in de dediği gibi:

“İnsan Ankara’da yalnız kaldığı zaman, yanlış yerde yalnız kaldığı hissine kapılıyor. Çünkü Ankara her şeyden evvel arkadaşlıktır.”

*Etkinlikle ilgili gelişmeleri twitter ve instagram’da #neobeat hashtaginden canlı olarak takip edebilirsiniz…

Haz 17 2017

Ayrıntılar

Tarih: 17 Haziran 2017
Saat: 20:00
Etkinlik Kategoriler: , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

6:45 KK Ankara

Tunus Cad. No:66 Kavaklıdere
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

(0312) 468 1070

Mekanın İnternet Sitesi

Program

  • 20:00-21:00 Neo-Beat Ankara Forumu (Kokteyl)
  • 21:00-21:30 6:45 (detaylar açıklanacak)
  • 21:30-22:00 Pagan Ritüeli
  • 22:00 Yüzyüzeyken Konuşuruz Konseri
  • 00:45-03:00 After Party
  • 03:00-06:00 Seğmenler Parkı Neo-Beat Ankara Buluşması
  •  

Organizatör

6:45 KK Ankara
Telefon: (0312) 468 1070
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi