Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Haggard // Konser

Dünyanın en kalabalık ve kapsamlı senfonik rock/metal grubu Haggard, 16 Mayıs Salı günü bir kez daha Jolly Joker Ankara’da hayranlarıyla buluşuyor.

1991 yılında Almanya’da kurulan Haggard, 1997 yılında 16 kişilik dev kadroyla çıkardığı ilk albüm “And Thou Shalt Trust… The Seer”de yer alan klasik ve senfonik öğeler ile önemli müzik dergilerinden tam not aldı. Üç yıl sonra 21 kişilik bir kadroyla ikinci albümü “Awaking the Centruies” ile yaptığı müzik içerisinde klasik müziği bir etkileşim olarak kullanan değil, rock/metal müzik ile tam olarak birleştiren ilk grup oldu. İngilizce, Almanca ve Latinceyi beraber kullandıkları şarkı sözlerinde Ortaçağ Avrupası’nı, önemli filozofları ve düşünce akımlarını o dönemin halkının sözcükleriyle tiyatral bir dille anlattılar.

2001 yılında Amerika turnesi kapsamında verdiği kapalı gişe Meksika konseri, “Awaking the Gods” adıyla DVD olarak da yayınlandı. Grubun rock/metal basınında övgüyle karşılanan üçüncü stüdyo albümü “Eppur Si Muove” (Dünya Gezegeni) oldu. 16. yüzyılda yaşamış ünlü filozof ve matematikçi Galileo’nun Roma Katolik Kilisesi’ne karşı verdiği inanç ve bilim savaşını ve bu yoldaki kararlılığını şarkı sözlerine taşıyan Haggard, müzikleri yanı sıra sözlerindeki edebi ve tarihi niteliği ile de kendine özgü yerini ispatladı. 2008 yılında çıkardığı “Tales of Ithiria” albümünde ise konu olarak tarihsel karakterler ve öykülere yer verdi.

Klasik ve rock/metal müzikseverlerin, deneysel ve kaliteli türlerden hoşlananların, fantastik edebiyat ve tarih okurlarının başucu gruplarından olan Haggard 16 Mayıs Salı günü Ankara’da.

May 16 2017

Ayrıntılar

Tarih: 16 Mayıs 2017
Saat: 20:00 - 23:30
Ücret: 69TL
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Jolly Joker Ankara

Kızılırmak Caddesi No: 14 Kocatepe
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 424 11 11

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Jolly Joker Ankara
Telefon: +90 312 424 11 11
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi