Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Görünmez Işığın Renkleri | Tunç Kutlu // Fotoğraf Gösterimi

Tunç KUTLU

11 Haziran 1968 Ankara doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara’da tamamladım. 1980 yılların ilk yarısında babamdan ele geçirdiğim Canon AE1 ve birkaç objektif ile fotoğraf çekmeye başladım ve hiç bırakmadım.
Sırası ile Yaşamdersleri.comwebdersleri.com ve ağaçlar.net web sitelerinde fotoğraf üstüne yazılar yazıp, bir süre ağaçlar.net de fotoğraf editörlüğü yaptım. Yaşam dersleri ve ağaçlar net için çıkarılan e-dergi için gezi fotoğrafları çekip makaleler yazdım. Kısa bir süre, Nilüfer turizm’in çıkardığı Gezgin dergisinde yine fotoğraf ile ilgili yazılar yazdım. Ardından Ağaçlar net ekibinin çıkardığı Ekinoks dergisinde makaleler ve makineler ve lensler üstüne yazılarım yayımlandı. (2003-2007)

Yine bir ağaçlar net projesi olan “Doğa İçin Çal” çalışmasında yer aldım.
Üniversite yıllarında hobi olarak başlayan fotoğraf hobim üniversiteyi bıraktıktan sonra meslek haline geldi. Bir yandan ürün fotoğrafları çekerken diğer yandan da web sitesi yapmaya başladım. Ardından, 360 derece sanal tur çekimleri yapmaya başladım.
2015 yılında Afsad bünyesinde düzenlenen, Doğada Düşük Işık ve Gece Fotoğrafçılığı Atölyesine ve ardından 2017 de Doğada Manzara Fotoğrafçılığı Atölyesine katıldım.
2016 yılından bu yana, Ali DEĞER ustanın modifiye ettiği Canon Eos 500D ile Uğur KAVAS’ın destek ve yönlendirmeleri ile renkli infrared fotoğraflar çekmekteyim.
Günümüzde freelance olarak çeşitli ajanslar için fotoğraf çekmekteyim.

Mar 15 2018

Ayrıntılar

Tarih: 15 Mart
Saat: 19:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

AFSAD

Bestekar Sok 28/21 Kavaklıdere
Ankara, 06680 TR

+ Google Haritalar