Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Göç Portreleri | Alexander Mahmoud // Sergi

Fotoğraf Sergisi: Göç Portreleri Alexander Mahmoud

1990 doğumlu Alexander Mahmoud, Stockholm’de yaşayan bir serbest fotoğrafçı. İsveç’in en büyük gazetesi Dagens Nyheter’de ve çeşitli dergilerde çalışarak başka türlü göz ardı edilecek konuları anlatmak için çaba sarf etmektedir. Alexander bir İsveç Enstitüsü projesi olan ‘Göç Portreleri’nde anlatılan hikâyeleri ve fotoğrafları bir araya getirmek için bir yıl çalıştı. 2015 yılında aile, ırkçılık ve aşk hakkında kişisel bir hikâye anlatan ilk kitabı Mellan Rummen (Odalar Arasında) yayımlandı. Alexander İsveç’te doğmuş olsa da, anne ve babası kendilerine yeni bir ülkede yeni bir hayat kurmak için kendi ülkelerinden ayrılmak zorunda kalmışlar.
İsveç Enstitüsü’nün bu projesi için Alexander bir yıl boyunca fotoğraf çekip hikâyelerini yazarak ‘Göç Portreleri’ sergisini oluşturdu.
‘Herkes sevgiden konuşmak istedi’ diyor, ‘Kavuşamadıkları eşlere duyulan sevgiden, geride bıraktıkları ailelere duyulan sevgiden, İsveç’teki dostlara ve eşlere duyulan sevgiden.’
Alexander şu anda yayılan yanlış bilgiler ve yükselen yabancı düşmanlığı ortamında bu projenin oldukça önemli olduğunu düşünüyor; bu yüzden her türlü medya aracılığıyla ‘Göç Portreleri’nde yer alanların hikâyelerini anlatmayı sürdürüyor.

Ara 22 2017

Ayrıntılar

Tarih: 22 Aralık 2017
Saat: 18:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Organizatör

Altı+Bir
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi