Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Eymir Festivali

Eymir Gölü, ODTÜ’nün bütün bileşenleri ile bugünlere kadar koruduğu ve Ankara’ya nefes olan en önemli doğal alanlardan biridir. İmrahor Vadisi içinde yer alan Eymir, bir zamanlar vadilerinden şırıl şırıl suların aktığı, şimdinin gri Ankara’sının yeşil kalbini oluşturuyor. Bu anlamda başkent Ankara’nın kimliğinin vazgeçilemez bir parçası olan Eymir, aynı zamanda açık hava laboratuvarı olarak mesleki ve bilimsel araştırmaların çok disiplinli, ortak deney alanıdır.

Mimarlık Topluluğu olarak Gökçek’in, müteahhitlerin, aç gözlü rant avcılarının saldırılarını beklemeden, ”Eymir senindir!” sloganı ile bir yola çıktık. Başta ODTÜ olmak üzere, Üniversitelerin Öğrenci Toplulukları ile buluşup yola devam ediyoruz. Gelin, Mayıs’ın 5-6-7. günleri Eymir’de bir festival gerçekleştirelim.

Zamanımız dar,aklımız biraz karışık.Projeler, jüriler ve maketler arasında kaybolduğumuz ve hissizleştiğimiz bu dönemde doğaya ve Eymir’le olan bağımızı her anlamda güçlendirmenin herkese iyi geleceği inancındayız. Mümkün olduğu kadar çeşitli ve renkli çevreler ile ortak bir çalışma yürütmek istiyor ve her anlamda desteğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bizimle aynı kaygıları paylaşan,aynı şiarı taşıyan, Eymir’i gezip görmek,birlikte Eymir’i öğrenmek ve tartışmak isteyen herkesi bu çağrımıza katkı sunmaya davet ediyoruz. Ve tekrarlıyoruz:
EYMİR SENİNDİR, EYMİR BİZİMDİR!

May 06 2017

Ayrıntılar

Başlangıç: 6 Mayıs 2017 @ 12:00
Bitiş: 7 Mayıs 2017 @ 20:00
Etkinlik Kategoriler: , , , , , , , , , , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin