Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Enrıco Rava Quartet // Konser

Enrico Rava trompet / trumpet
Francesco Diodati gitar / guitar
Gabriele Evangelista kontrabas / double bass
Enrico Morello davul / drums

Enrico Rava Quartet

Neredeyse Festivalin ilk yıllarından beri gerçekleştirmek istediğimiz bu özel konser, festivalin 21. Yılına kısmetmiş. Enrico Rava, kolay kolay unutulmayacak bir konser için Ankara Caz Festivali’nde olacak. Konsere desteklerinden ötürü İtalya Büyükelçiliği’ne ve İtalya İstanbul Kültür Merkezine teşekkür ederiz.

Dünyaca ünlü İtalyan trompet sanatçısı 21. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında caz severlerle buluşuyor. Ustaya, gitarda genç ve çağdaş müzisyen Francesco Diodati eşlik edecek. Kontrabasta son yılların en yaratıcı ve eklektik basçılarından, Rava’nın da temiz çalışı, çılgın yaratıcılığı ve grupla müthiş uyumu için desteklediği büyük yetenek Gabriele Evangelista yer alacak. Davulda parlak bir davulcu akademisyen ve uluslararası platformda birçok müzisyen ile çalışmış Enrico Morello var. Gelenekselliğe olan aşkı, müthiş swing yeteneğinin yanısıra dinamik ritm tercihleri ile tam teşekküllü Morello müziğin ritmini tutacak.

We have been waiting for Enrico Rava since the beginning of the Ankara Jazz Festival. Here he is with a great band, and an unforgettable concert. We appreciate the support of Italian Embassy and Italian Istanbul Culture Office to the concert.

21. International Ankara Jazz Festival happily hosts world’s fomous Italian trumpetist Enrico Rava in Ankara for the first time. Besides a young and great talent Francesco Diodati on guitar, on base we’ll listen Gabriele Evangelista, as one of the most creative and eclectic Italian bass players. He is Rava’s latest talent discovery, and he is very esteemed for his extraordinary abilities, such as precision, a mad creativity and an amazing interplay. Enrico Morello is a drummer by the polished drumming. He plays his instrument with strong passion and extreme competence and is an inquiring musician. His love for tradition gives him, not only, an amazing “swing ability”, but also a great sense of dynamic choices.

May 25 2017

Ayrıntılar

Tarih: 25 Mayıs 2017
Saat: 20:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi

Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No:2
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 491 17 48

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Ankara Caz Festivali
Telefon: +90 312 446 27 33
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi