Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Engelsiz Park Projesi Resim Sergisi

Nüfusun bu kadar çok olduğu ülkemizde engelli bireylerin gereksinimlerinin göz ardı edilmesi toplumsal bir eksikliktir. Bu eksikliğin Ankara’da yapılacak olan ENGELSİZ PARK projesi ile başlayarak tüm şehirlerimize yayılarak giderilmesi hedeflenmektedir. Böylece ülkemizde engelli bireylerin tüm alanlardaki gereksinimlerini karşılayacak bir hizmet anlayışı oluşmasına katkı sağlamak Ankara Emek Rotary Kulübünün en önemli amaçlarından biridir.

Park Projesi’yle engelli çocuklar, ayrımcılıktan uzak hayata sevgi ile bakan gözlerle ve içinde biriktirdiği özlemleriyle odasının penceresinden sadece seyreden gözlerle değil, koklayarak, hoplayarak, zıplayarak, kayacak, sallanarak eğlenebilecek.

İlköğretim okulları aracılığı ile eğitim verilmesinin örgütlenmesi sağlanacak.

Engelli bireylere yönelik farklı uygulamalar yapılmasıyla yaşanan ayrımcılığı ortadan kaldırmak, toplumsal mekânları ortak kullanıma açarak toplumsal yaşamla bütünleşmelerini sağlamak.

Engelli çocuklarımızın açık havada yaptıkları spor ile yanaklarına gelen rengi ve yüzlerindeki sevinci görmek, onların keyifli gülüşlerini duymak, oyun oynarken cıvıltılarını işitmek istiyoruz

Hazırlanan projemizde engelli çocuk ve yetişkinleri, engeli olmayan diğer insanlarla ayrıştıracak değil birleştirecek bir yaklaşım benimseniyor. Örneğin sadece ve sadece engelli çocukların yararlanacağı bir oyun parkı kurmak hedefler arasında yer almıyor. Engelli çocukların, diğer çocuklarla birlikte, yan yana oynayabileceği parklar, hayal ediliyor.

Engelsiz Park projemize 3 Aralık Engelliler günü münasebetiyle start veriyor ve 15-16-17 Aralık tarihlerinde Tük Japon Vakfının sponsorluğunda Resim Sanat evleri ve Cini atölyelerinden toplanmış olduğumuz tablolarımızın ve çinilerin satışlarının yapılacağı bir sergi yapıyoruz. Projemize destek vermek için sergimize katılmanız bizlere onur verecektir. Dilerseniz Global Grant proje ortağı olarak katılarak da destek vermek isterseniz bizlere büyük güç vermiş olursunuz.

Ara 15 2016

Ayrıntılar

Başlangıç: 15 Aralık 2016 @ 19:00
Bitiş: 17 Aralık 2016 @ 20:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi

Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No:2
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 491 17 48

Mekanın İnternet Sitesi