Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

En Büyük Meselemiz : Çocuk // Çalıştay

Toplumun genelinde yükselen şiddet, sermayenin artan ucuz iş gücü ihtiyacı, gericileşen eğitim sistemi ve yarattığı ayrımcı ve hiyerarşik yapı çocukları her geçen gün daha çok etkileyen unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Çocuklar ihmalden istismara, kötü muameleden sömürüye kısır bir döngüde yaşamak zorunda kalıyor. Hal böyleyken bizim de en büyük meselemiz çocuk oluyor.
Peki ama çocuk kimdir? Çocuklar gerçekten bağımsız bireyler midir? Özgürlükleri mi vardır? Toplum çocuğu nasıl algılıyor? Peki ya devlet? Çocuklar şiddetten, istismardan, ihmal ve sömürüden korunabilirler mi? Yetişkinlerin çocuklar üzerinde hakları var mıdır? Tüm olan bitenler ve yaşanılanlarla ile ilgili çocuklar ne düşünüyor? Kendilerine nasıl bir rol veriyorlar? Ve tüm bunların karşısında eşit, özgür, laik, demokratik, barış dolu bir ülke kurma mücadelesi içinde olanlar “çocuklar için çocuklarla birlikte mücadeleyi” nasıl tartışmalılar?
Halkevleri olarak, Uçurtma Çocuk Dergisi, Şubadap Çocuk, Gündem Çocuk ve Çankaya Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla 8 Ocak 2017 tarihinde “En Büyük Meslemiz: Çocuk” başlığıyla gerçekleştireceğimiz çalıştayların birincisinde sorduğumuz tüm soruları çocuk ezberimizi bozarak yaşadığımız siyasi gündemden ayrı düşünmeyerek konuşacağız, tartışacağız, deneyimlerimizi paylaşacağız. Çalıştayın tüm oturumlarında ilk söz çocukların olacak.
En Büyük Meselemiz : Çocuk diyen herkesi 1. Çalıştaya bekliyoruz!

Oca 08 2017

Ayrıntılar

Tarih: 8 Ocak 2017
Saat: 12:00 - 18:00
Etkinlik Kategoriler: , , , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Ankara Barosu Eğitim Merkezi

IHLAMUR SOKAK NO : 1 KIZILAY
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

0 312 416 72 00

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisleri
Telefon: 312-4192717
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi