Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Dolce Vocal Jazz Trio & Janusz Szprot Jazz Trio // Konser

DOLCE VOCAL JAZZ TRIO
Merve Erdal (vo), Duygu Yücesoy (vo), Damla Güneş (vo)
Janusz Szprot (p), Murat Ulus (b), Serkan Alagök (d)
Caz standartlarının çok sesli aranjmanlarını orkestra eşliğinde yorumlayan Dolce Caz Vokal Grubu, ODTÜ mezunu üç vokal, Merve Erdal, Duygu Yücesoy ve Damla Güneş tarafından 2011’de Ankara’da kuruldu. Müzikal tiyatrodan flamenkoya, cazdan koral müziğe uzanan farklı müzik deneyimlerini Dolce’de birleştiren sanatçılar, 1940’ların Andrews Sisters şarkılarından kendi aranjmanlarına, gospel ve müzikallere uzanan geniş repertuvarlarını konserlerinde koreografi eşliğinde sunuyorlar. Teması vokal olan 17. Ankara Caz Festivali kapsamında da sahne alan Dolce, yerli ve yabancı caz müzisyenleriyle Ankara ve İstanbul’da çeşitli konser, festival ve klüp etkinliklerinde yer almaktadır. Dolce’ye bu gece piyanoda Janusz Szprot, basta Murat Ulus ve davulda Serkan Alagök eşlik edecekler.

DOLCE VOCAL JAZZ TRIO
Merve Erdal (vo), Duygu Yücesoy (vo), Damla Güneş (vo)
with Janusz Szprot (p), Murat Ulus (b), Serkan Alagök (d)
Dolce Vocal Jazz Trio was formed in Ankara in 2011 by Merve Erdal, Duygu Yücesoy and Damla Güneş. Merging the different musical backgrounds of its members varying from musical theater to jazz to flamenco, Dolce sings harmonic arrangements of standards (and not-so-standards), and performs with choreography accompanied by an orchestra. Dolce’s diverse repertoire ranges from 1940’s Andrews Sisters songs to gospels and musicals, to group members’ own arrangements. Having taken the stage as part of the vocal-themed 17th Ankara Jazz Festival, Dolce regularly gives concerts in a variety of venues in Ankara and İstanbul with local and international musicians. In tonight’s concert, Dolce will be accompanied by Janusz Szprot on piano, Murat Ulus on bass and Serkan Alagök on drums.

17 Haziran 2017
Saat:20.30
Bİlet: 35 TL (1 adet Yerli içki dahil)

*Etkinlik bistro masa ve yemekli masa düzenindedir. Yemekli masa için 310 0000/140’ı arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

*Biletleri Biletinial internet sayfasından ve CerModern’den temin edebilirsiniz.

*Etkinlik CerModern Avlusunda ya da CafeModern’de gerçekleşecektir.

* CerModern etkinlik erteleme veya programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Haz 17 2017

Ayrıntılar

Tarih: 17 Haziran 2017
Saat: 20:30 - 23:30
Etkinlik Kategoriler:
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

CerModern

Altınsoy Cad. No:3 Sıhhiye
Ankara, 06101 Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 310 00 00

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

CerModern
Telefon: +90 312 310 00 00
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi