Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Bugge Wesseltoft // Konser

Norveç’in sınırları zorlamayı seven ve günümüzün en yenilikçi piyanistlerinden Bugge Wesseltoft, Ankara Piyano Festivali kapsamında ilk defa 8 Şubat’ta Ankara Palas’ta sahne alıyor.

Altus Kültür-Sanat tarafından düzenlenen Ankara Piyano Festivali, Bugge Wesseltoft resitaliyle devam ediyor.

Norveçli Bugge Wesseltoft ve özellikle kendisinin solo piyano kayıtlarındaki gibi, sessizliği işitilebilecek kadar canlı kılabilen çok az müzisyen olabilir. Bu solo kayıtlardan en başarılısı “It’s Snowing On My Piano”, hüzünlü dinginlik ve tefekkürün limanı olarak yirmi yıldır el üstünde tutulan klasik bir albümdür. Avrupa’nın dört bir yanındaki dinleyiciler de bu albüme hayatlarında kalıcı bir yer ayırmışlardır. Bugge Wesseltoft ve yapımcısı Siggi Loch da “Everybody Loves Angels”de, “Snowing”in asıl anlayışına dönerler. Başlık, müziğin ilettiği bir tür ağırlıksız huzurun metaforudur ve bu kez sadece kışa yönelik değildir…

Başarı öyküsü 1997’de, Bugge Wesseltoft’un “New Conception Of Jazz” albümünü yeni kurduğu şirketi Jazzland etiketiyle yayınlamasıyla başladı. Elektronik ses ve akışı kendi duru ve berrak piyano çalımıyla sentezlediği bu albüm bir çığır açtı ve sonuç, zamandan münezzeh bir sanat eseriydi. Sonraki nesil piyanistler üzerinde kalıcı bir etki bırakan bu albüm ayrıca sanatçının da cazın en önemli yenilikçilerinden biri olduğunu gösterdi.

Şub 08 2018

Ayrıntılar

Tarih: 8 Şubat
Saat: 20:30
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Ankara Palas Devlet Konukevi

Cumhuriyet Bulvarı No:9 Ulus (Eski 2.T.B.M.M. Karşısı)
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 508 18 00

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatörler

Ankara Piyano Festivali
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi
Altus Arts & Culture
Telefon: +90 312 485 77 77
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi