Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Bir Matematikçinin İtirafları // Konferans

Bir arada yaşama kültürünün ancak ve ancak erdemli insanlarla mümkün olabileceğini ve erdemlerin, tüm zihinlerin eşit olduğu gerçeğinden hareketle eğitim yoluyla öğretilebileceğini tanıtlayan disiplinin adıdır felsefe. Böyle bir tanıtlamanın yoksunluğunda eğitimden söz etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Elbette eğitim denen olgu, pek çok açıdan felsefenin ortaya çıkışından çok daha öncelere tarihlenebilir. Ancak, insanların bir arada yaşama olanaklarını artırmaya odaklanan ve herkes için bir olanak ve hak olarak tanımlanan eğitim, ilk ve esas olarak felsefe sayesinde, felsefenin bir ürünü olarak ortaya çıkmış bir etkinliktir. Öyle ki bu etkinlik, insanlık tarihin en büyük ve en anlamlı projesidir.

Bu büyük ve anlamlı projeye ilişkin hususları, eğitimin başat bileşenleri olan temel disiplinlerde çalışmalar yapan, eserler veren kişilerle ele aldığımız Felsefenin Bir Ürünü Olarak Eğitim söyleşi dizimizi, bu sezon ayrıca konferans dizisiyle de destekliyoruz.

Temel disiplinlerin eğitimdeki yeri ve önemine ilişkin hususların konu edildiği bu konferans dizisine bu ay, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden Prof. Dr. Cem Tezer’in Bir Matematikçinin İtirafları adlı sunumuyla devam ediyoruz…

13 Ocak 2018 Cumartesi 14.00
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi – Gülten Akın Salonu
FKSD bünyesinde gerçekleştirilen tüm etkinlikler ücretsiz olup ilgili herkese açıktır.

Oca 13 2018

Ayrıntılar

Tarih: 13 Ocak
Saat: 14:00 - 17:00
Etkinlik Kategoriler:
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Çağdaş Sanatlar Merkezi Gülten Akın Salonu

Kennedy Caddesi No:4
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

(0312) 468 2105

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatörler

Felsefe Kültür Sanat Derneği
Telefon: +90 312 222 20 28
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi
Çağdaş Sanatlar Merkezi
Telefon: 0312 468 2105
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi