Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Beş Sanat, Bir Şehir // Sergi

BİR İKİ ÜÇ DÖRT 5

Bu Sergi tarih boyunca dünden bugüne sanatkârların ve sanatçıların yarattıkları değerli eserlerle bezenen ‘Şehir’ kavramını merkezine almış bir dizi etkinliğin parçası olarak düşünülmüş ve “sanat”ın farklı dallarının deneyim ve birikimlerinin “eğlenceli” paylaşım ilkesi üzerine kurgulanmıştır. İnsana ve yaşananlara farklı pencereden bakabilme refleksi geliştirmek adına temsili olarak Ankara ölçeğinde, duyarak, dokunarak, koklayarak ve tadarak başlatılması amaçlanan bu paylaşımın “sanat” içinden, bir tebessüm ile sosyal sorumluluk projelerine de farklı bir bakış açısıyla etkileşim yaratılabilmesi planlanmıştır.

“Sergi” Kentin kendi hafızasıyla hatırlanan, 5 ayrı ifadenin bedenleştiği 5 kişinin performansını içermektedir. Bu bağlamda bulunduğu sembolik mekânda kurgulanan sembolik sahne içinde; ifadesini önce dilde bulmuş olan bir hissiyatı görünür kılan projenin ana gövdesini, sanatçıların yerleştirdiği özgün çalışmalar oluşturmaktadır.

Performansların interaktif sergilendiği geceler dışında sergi 1 ay boyunca izleyiciler ile bulaşacaktır.

Not: Bu etkinlikten sağlanacak gelir, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesi’nin “Anadoluda Bir Kızım Var” programından burs alan kız öğrencilerin Eğitim, Sanatsal ve Kişisel Gelişim giderlerini karşılamak üzere ÇYDD Ankaraya bağışlanacaktır.

Oca 06 2017

Ayrıntılar

Tarih: 6 Ocak 2017
Saat: 19:30 - 20:00
Etkinlik Kategoriler:
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Still Life Sanat Galerisi

Hilal Mah.i Şehit Mustafa Doğan Sok. No:41/C Yıldız
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 441 01 45

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Still Life Sanat Galerisi
Telefon: +90 312 441 01 45
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi