Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Bak Sana Ne Getirdim | Paris Seçkisi // Söyleşi

Ka Atölye kitaplığını farklı isimlerin özel seçkileriyle geliştirmek için 2013 yılında başlattığımız bie etkinlikler dizisi olan Bak Sana Ne Getirdim için bu kez Yusuf Sevinçli Paris Photo’dan seçip getirdiği kitapları ve kendi izlenimlerini aktaracak! Kaçırmayın!

Etkinlik ücretsiz ve herkese açık.

*******

Yusuf Sevinçli (1980, Zonguldak)

Yusuf Sevinçli Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu ve 2005 yılında İsveç’te belgesel fotoğrafçılık üzerine bir ustalık sınıfına katıldı. Daha sonra, Good Dog [Uslu Köpek] (2012), Marseille [Marsilya] (2014) ve Walking [Yürümek] (2015) gibi serilerle fotoğrafçılık alanındaki çalışmalarını genişletti; Sevinçli, aralarında Le Botanique (Brüksel, Belçika), Galerie Les Filles du Calvaire (Paris, Fransa), Arter (İstanbul, Türkiye), Angkor Festivali (Angkor, Kamboçya), Istanbul Modern (İstanbul, Türkiye), Gallery Boavista (Lizbon, Portekiz), Atelier de Visu (Marsilya, Fransa), Elipsis Gallery (İstanbul, Türkiye) ve Rencontres d’Arles‘in (Arles, Fransa) de olduğu çok sayıda kurum ve sanat mekanında kişisel ve grup sergilerinde yer aldı. Son olarak, ‘Derivé’ başlıklı serisi, 2016 Moskova Fotoğraf Bienali ile Fransa’da aralarında La Filature (Mulhouse), Le Château d’Eau (Toulouse) ve L’Atelier’in (Nantes)’in de bulunduğu farklı kurumlarda sergilendi. Sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor.

Sevinçli’nin yayımlanan kitapları; Good Dog [Uslu Köpek] (Filigranes Editions, 2012), Marseille [Marsilya] (Le Bec en L’air, 2014), Walking [Yürümek] (Filigranes Editions, 2015), PUT (Fail Books, 2017).

Yusuf Sevinçli Türkiye’de Galerist tarafından temsil ediliyor >> http://www.galerist.com.tr/tr/artist/yusuf-sevincli/

Oca 13 2018

Ayrıntılar

Tarih: 13 Ocak
Saat: 18:00
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Ka Fotoğraf Geliştirme Atölyesi

Güneş Sokak 17/5 Çankaya
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 465 01 25

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Ka Fotoğraf Geliştirme Atölyesi
Telefon: +90 312 465 01 25
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi