Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Arabulucu Film Gösterimi ve Padraıg O’Malley ile Söyleşi

Gezici Festival’in bu yılki özel bölümlerinden biri “Barışa Giden Yollar”. Bölüm kapsamında James Demo’nun dünya festivallerini dolaşan filmi ARABULUCU / THE PEACEMAKER, U.S. Embassy Ankara, TURKEY veSivil Düşün AB Programı katkılarıyla festival kentlerinde ilk kez gösterilecek ve filmin kahramanı Padraig O’Malley festivalde konuk olacak.

ARABULUCU’da, dünyaca ünlü barış müzakerecisi Padraig O’Malley’nin hayatı takibe alınıyor. Kuzey İrlanda’dan Irak’a, Güney Afrika’dan Nijerya’ya barış görüşmelerinde aktif rol oynayan, liderlerle görüşmelerde bulunup uzlaşmazlık çözümlerine hayatını adamış O’Malley ile beş yıla yayılan bir yolculuk seyirciyi bekliyor.

Padraig O’Malley dünyanın en zorlu çatışmalarının orta yerinde, alışılmışın dışında yöntemler kullanarak azimli bir kararlılıkla barış tellallığı yaptı. 33 yaşındayken, Kuzey İrlanda’da barış için konferanslar düzenledi. Birleşmiş Milletler elçilerinde ve diplomatlarında olmayan bu olağanüstü yeteneği, güven kazanmaktaki başarısında yatmaktadır. Dogmatik liderlerle yüz yüze gelen O’Malley, onların kendi hikâyelerini anlatmalarını sağlayabilme gücüne sahiptir.

Padraig O’Malley filmin gösterimi sırasında bulunmak ve soruları cevaplamak üzere Ankaralı izleyicilerle buluşacak.

Tarih: 27 Kasım, Pazar
Saat: 14:00
Yer: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi

Kas 27 2016

Ayrıntılar

Tarih: 27 Kasım 2016
Saat: 14:00 - 17:00
Ücret: 10TL
Etkinlik Kategoriler: , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Çağdaş Sanatlar Merkezi

Kennedy Caddesi No:4
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

(0312) 468 2105

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Gezici Festival / Festival on Wheels
Telefon: +90 312 466 3484
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi