Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Altay Kaynar // Sergi

”the
charming
sense of
profound pointlessness”

*yoğun anlamsızlığın, cezbedici hissi…

ALTAY KAYNAR | 18 Kasım | 19:00
Sergi | Exhibition

“… Şehr-i Ankara’da, yeşilliğe uzak, betonarme bir ortamda, olağan hayatlar, sınırsız hayaller arasında doğdum, büyüdüm. Ana okulundan sonra aldığım hiçbir eğitime inanmadım, sadece usta bildiğim suskun adamların üretirken aldığı keyfin peşindeydim, aynısını yaşamak hissetmekti derdim.
Vicdanımın onaylamadığı herhangi bir yola sapmadım. Yoğun kötülüğün o cezbedici halleri beni hiç ama hiç etkileyemedi, ne prensiplerimden caydım, ne de geride birilerini ortada bıraktım. Sadece iyi bir adam olmaktı hayalim, azıcık ucundan, mış gibi oldum.
Sınırsız korkunçlukların yaşandığı bir gezegende, mutluluğun resmini çizen, asansörde boy boy kendi fotoğrafını çeken, zeyinyağlı börülce tabağıyla şuursuzca sırıtarak poz veren, yarattığı işe kafası kadar büyük imzalar atan, üretmeden eleştiren adamların şımarıklığından tiksindim, kim bilir belki onlara da bi tepki bu çizdiklerim.
İlerlediğim şu yokuş aşağı kirli ve çamurlu yol boyunca çizmek, üretmek, lekelerin bir araya gelmeleri, kafamdan geçenleri yaratma heyecanı, belki bi parça beğenilmek ve ticari bir takım zorunlu mevzular tek uğraşım oldu. Bana istemediğim halde yaşatılan ciddi bir anlamsızlığın, yoğun bir kargaşanın dile gelmiş hallerini çizdim, çiziyorum, hatta daha da çizicem…”

a l t a y k a y n a r

Kas 18 2016

Ayrıntılar

Başlangıç: 18 Kasım 2016 @ 19:00
Bitiş: 2 Aralık 2016 @ 19:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Tosca Art & Design

Üsküp Caddesi 6A/4 Çankaya
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 465 05 48

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Tosca Art & Design
Telefon: +90 312 465 05 48
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi