Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

– YASAKLANDI – Alman LGBTİ Film Günleri

Ankara’da ilk defa düzenlenecek olan Alman LGBTİ Film Günleri, Almanya Büyükelçiliği, Pembe Hayat KuirFest – Pink Life Queer Fest ve BÜYÜLÜ FENER SİNEMALARI işbirliğiyle 16-17 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’daki sinemaseverlerle buluşuyor. Program kapsamında yakın dönem Alman LGBTİ sinemasından filmler, sürpriz konukların katılımıyla gösterime sunulacak.

PROGRAMDAKİ FİLMLER:
KABUĞUNU KIRMAK / AUS DER HAUT
16 Kasım Perşembe, 18:30 (Jan Braren’in katılımıyla)

Yönetmen: Stefan Schaller
Senaryo: Jan Braren
Oyuncular: Merlin Rose, Claudia Michelsen, Johann von Bülow

Yönetmenliğini Stefan Schaller’in üstlendiği, 2015 Avusturya-Almanya ortak yapımı Kabuğunu Kırmak (Aus der Haut, 2015), çocukluktan yetişkinliğe geçişin konu alındığı filmlerden biri. Filmin başrol oyuncularından Merlin Rose, bu filmdeki performansıyla 2016 Günter-Strack-Televizyon Ödülü’ne layık görüldü.

17 yaşındaki Milan, en yakın erkek arkadaşını öpmek isteyip de reddedilince, kendini içkili olarak ailesinin arabasıyla yola vurur ve arabayla takla atar. Kazadan büyük yara almadan kurtulur, ancak anne ve babası onun bıraktığı veda mektubunu bulduklarında, büyük endişeye kapılırlar. Kendisine ve anne babasına eşcinsel olduğunu itiraf etmesiyle birlikte, kendi yolunu da bulmaya başlar.

DÖRDÜMÜZÜN ÇOCUĞU OLUYOR / VIER KRIEGEN EIN KIND
16 Kasım Perşembe, 21:00

Yönetmen: Matthias Steurer
Senaryo: Volker Krappen
Oyuncular: Christina Hecke, Friederike Kempter

Dördümüzün Çocuğu Oluyor (Vier kriegen ein Kind, 2014) ilk gösterimini 6 Mart 2015’te yapmış olan bir Alman televizyon filmi.

Hamburg’da birlikte yaşayan edebiyat profesörü Neele ile diş teknisyeni Steff çifti, çocuk sahibi olma arzularını suni döllenme yoluyla gerçekleştirmek ister. Ancak, suni döllenme sırasında bir karışıklık olur ve suni döllenme için seçtikleri, babalık talepleri olmayan gencin yerine, sempatik spor muhabiri Kalle Schmitz’in spermleri aşılanır. Bu arada Kalle de erkek partneri emlakçı Jens ile birlikte çocuk sahibi olmak, aile kurmak istemektedir. Erkek çiftin seçtiği taşıyıcı anne son anda vazgeçince, eşcinsel çift bu karışıklığı bir şans olarak görür.

ADI KONMAMIŞ / UNGESAGT
17 Kasım Cuma, 18:30 (Yapımcı Michael Gautsch’un katılımıyla)

Yönetmen: Claudia Boysen
Senaryo: Claudia Boysen
Oyuncular: Sophie Charlotte Conrad, Felicia Ruf

Bu aşk olabilir mi? Adı Konmamış (Ungesagt, 2016) adlı dramatik filmde Felicia Ruf ve Sophie Charlotte Conrad, birbirinin en yakın arkadaşı olan iki genç kadın arasındaki duyguları anlamaya çalışırlar.

İki yakın arkadaş Marie ve Sarah, muhteşem La Palma adasında birlikte geçirdikleri bir tatilde aşk ve arkadaşlık arasındaki sınırları zorlarlar. Zor koşullarda büyümüş ve bir kez daha hayatı yıkımın eşiğine gelmiş olan Sarah, cinsel yakınlık özlemi içindedir. Marie ise, arkadaşının acılarıyla ve özlemiyle başedememekte, hatta başta ihanete uğradığı hissine kapılmaktadır. Ancak, gitgide kendini bir yakın bir uzak durma arasında gidip gelen ihtiraslı bir oyunun içinde bulur ve daha önce hiç tanımadığı bir yaşama sevinci keşfeder.

ROMEOLAR / ROMEOS
17 Kasım Cuma, 21:00

Yönetmen: Sabine Bernardi
Senaryo: Sabine Bernardi
Oyuncular: Rick Okon, Maximilian Befort

Sabine Bernardi’nin dünya prömiyerini Berlin Uluslararası Film Festivali’nde yapan ve Rainbow Honolulu ve Oslo LGBT Film Festivallerinden ödülle dönen filmi Romeolar (Romeos, 2011) trans erkek Lukas’ın Fabio adlı bir geye aşık olmasını anlatıyor. Fabio’nun Lukas’ın trans olduğunu bilmemesi kritik soruyu da beraberinde getiriyor: Lukas, trans kimliğini saklamaya devam edecek mi?

Kas 16 2017

Ayrıntılar

Başlangıç: 16 Kasım 2017 @ 18:30
Bitiş: 17 Kasım 2017 @ 21:00
Etkinlik Kategoriler: , , ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Büyülü Fener Sinemaları – Kızılay

Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak 18 Kızılay

+ Google Haritalar

Organizatör

Pembe Hayat
Telefon: +90 312 433 8517
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi