Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Ali Elmacı – İnsanların Üzerinde Yürüyen Sandalye // Sergi

ALİ ELMACI
İnsanların Üzerinde Yürüyen Sandalye
29.09.2017 – 30.10.2017
açılış: 29.09.2017, cuma 18:00

Galeri Siyah Beyaz sezonun açılışını Ali Elmacı’nın İnsanların Üzerinde Yürüyen Sandalye başlıklı sergisi ile yapıyor.

Ankaralı sanatseverlerle ilk kez buluşacak olan sanatçı, sıklıkla eleştirdiği iktidar, medya, güç, popülarite kavramlarını Galeri Siyah Beyaz’da gerçekleşecek 4. solo sergisinde yeni bir söylemle güçlendiriyor.

Elmacı bu defa otorite temasını, manipülasyon ve imitasyon kavramları üzerinden irdeliyor. Sanatçı gerçek ve taklidi geçmiş ve gelecek unsurları ile ele alıyor. Elmacı, geçmişte otoritenin bir sembolü olan taht sahipliğini referans gösteren dönemin iktidarlarının kötü bir taklitten öteye gitmediğini eleştirel bir dille tuvale aktarıyor. Taht idelojisinin imite edilerek portatifleştiğini vurguluyor. Sergide sanatçı; bir yükseltme aracı olan, kolay taşınabilir, herkesin ulaşabileceği hafif bir obje olan sandalyeyi iktidarların altyapısız, niteliksiz, hafif ve insanlara dayatmacı üslupları ile özdeşleştiriyor.

Elmacı’nın kendi deyimiyle çirkini resmettiği yağlıboya tuvaller bu sergi ile yeni bir boyut kazanıyor. Renklerin gücü; Elmacı’nın tuvallerinde, otorite, güç ve manipülasyonun üzerini kapatmaya calıştığı göz alıcı ve fantastik ögelerle ortaya çıkarken, aynı zamanda “çirkinliği” tekrar ve baskıcı bir biçimde ifşa ediyor.

Ali Elmacı’nın İnsanların Üzerinde Yürüyen Sandalye sergisini 29 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edebilirsiniz.

//

ALİ ELMACI
The Chair That Walked All Over People
29.09.2017 – 30.10.2017
opening: 29.09.2017, friday 18:00

Gallery Siyah Beyaz opens its season with Ali Elmacı’s exhibition entitled The Chair That Walked All Over People.

The artist, who will meet Ankara art lovers for the first time, strengthens the concepts he frequently criticizes government, media, power and popularity through a new discourse in his 4th solo show which will take place at Gallery Siyah Beyaz.

This time, Elmacı explores authority as a theme through the concepts of manipulation and imitation. The artist approaches reality and imitation over the elements of past and future. He carries a critical dialect into his canvas that current governments references on the throne poverty in which the past used to refer a symbol of authority, currently does not go beyond a bad imitation. He emphasizes the simple mobility through imitation of the ideology of throne. In the exhibition, the artist identifies chair as an upgrading tool, a portable object, a light material that anyone can access, with governments nonfoundational, unqualified, light and compelling tones.

The oil paintings that Elmacı produces ugly by his own words are gaining a new dimension with this exhibition. The power of the colours reveal over the glamourus and fantastic notions that the authority, power and manipulations suppress, while showing the “ugliness” repulsively and repressively.

You can visit Ali Elmacı’s exhibition The Chair That Walked All Over People between 29th September – 30th October at Gallery Siyah Beyaz.

For more information;

Gallery Siyah Beyaz
Kavaklıdere sokak 3/1-2 Şili Meydanı Ankara
t. 0312 467 7234
www.galerisiyahbeyaz.com
[email protected]

Eyl 29 2017

Ayrıntılar

Başlangıç: 29 Eylül 2017 @ 18:00
Bitiş: 30 Ekim 2017 @ 18:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Galeri Siyah Beyaz

Kavaklıdere Sokak No: 3/1-2 Kavaklıdere
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 467 72 34

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Siyah Beyaz
Telefon: +90 312 467 72 34
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi