Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti

Aleksander Tekniği ve Meditatif Dans

Sinan Temizalp ile
”Aleksander Tekniği ve Meditatif Dans”

Workshop | 6 Kasım | 17.00

Alexander tekniği günlük faaliyetlerimizde denge, duruş ve harekete ilişkin farkındalığımızı artıran bir yöntemdir. Teknik basit olmakla birlikte, her günkü sayısız aktivitemizi gerçekleştirirken bedenimizin denge, duruş ve koordinasyonu konusunda daha uyanık olmamızı sağlayan kapsamlı bir tekniktir; çoğumuzun bedeninde bilmeden tuttuğu aşırı kas geriliminin daha çok farkına varma olanağı sağlar.
Bilincine varılmayan bu gerilimler, zamanla birikerek daha geç dönemlerde, yaşlılığın kaçınılmaz parçası olarak kabul ettiğimiz tutukluk, ağrı ve hatta deformasyonlar olarak sonuçlanır.

Ayakta duruş ya da oturuş şeklimiz bize fark ettirmeden birçok kası gerilim altına sokabilir.
Kas gerilimi ciddi bir sorundur. Esnekliği ve serbestliği kaybolan vücut beyine de baskı uygulamaya bunun sonucu olarak da stres, düşünce bozuklukları ve çeşitli fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olur.

Doğal olduğunu kabullendiğimiz bu bozulmanın normal ya da kaçınılmaz olmadığını kavramak başlangıçta zor olabilir. Çünkü ağrı ve sızılarımızın ve hatta ruh dünyamızdaki değişikliklerin çoğunun yaşlanma yüzünden oluştuğuna inanmaya ve bunu azaltmak için pek az şey yapmaya koşullanmışızdır.

Alexander tekniği, bedenimizin doğal olarak işlemek için nasıl tasarlandığını anlamak için bir yol, hem kendimize hem de etrafımızdaki dünyaya karşı farkındalığımızı artırma yöntemidir. Fiziksel ve zihinsel dengeye ulaşmak için bedenimizi kullanmayı yeniden öğrenmemizi, bedenin doğal işlevlerine zarar veren müdahalelerimizin bilincine varmamızı ve düşünce gücümüzü gündelik faaliyetlerimizi daha uyumlu bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlamak üzere arzu edilen yönde kullanmamızı sağlar. Bu, farkındalığımızı pek çok düzeyde artırır ve herhangi bir zamanda herhangi bir şeyle meşgulken en az gerilimle hareket etmemizi sağlar.

Sinan Temizalp, Aleksander Tekniği ve Meditatif Dans workshop programında sadece duruş analizini yaparak, doğru duruş formüllerini vermekle kalmayacak, mükemmel duruş için gerekli kas yapılandırması, nefes ile çalıştırılabilen iç kasları harekete geçirme, motivasyon ve güven ile ilgili olan zihinsel odaklanma teknikleri üzerinde farkındalık ve güç sağlayacak.

BİLGİ ve KAYIT İÇİN:
0545 7887789 – (0312) 465 0548
[email protected]
(Katılım sınırlı sayıda ve ücretlidir)

Tosca Art Design
Üsküp caddesi (eski çevre sokak) 6A/4 Çankaya

Kas 06 2016

Ayrıntılar

Tarih: 6 Kasım 2016
Saat: 17:00 - 19:00
Etkinlik Kategoriler: ,
İnternet Sitesi: Etkinlik Sitesini Ziyaret Edin

Yer:

Tosca Art & Design

Üsküp Caddesi 6A/4 Çankaya
Ankara, Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 312 465 05 48

Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Tosca Art & Design
Telefon: +90 312 465 05 48
E-posta:
İnternet Sitesi: Düzenleyenin İnternet Sitesi